Body Mind Szymon Ściński

 
 
Opublikowany: 29.10.2015
 

Potrzebujesz trenera personalnego czy "rehabilitanta personalnego"..?


To Twój cel jaki chcesz osiągnąć dyktuje rodzaj treningu i dobór ćwiczeń, nie chwilowa moda ! Bądź świadomym klientem.

Uprawiam różne rodzaje aktywności fizycznej już blisko 3 dekady, zawodowo zajmuję się modelowaniem sylwetek klientów i poprawą ich parametrów wydolnościowych od prawie dwudziestu lat. Zawsze część treningu przeznaczałem na trening funkcjonalny. Wplatałem również ćwiczenia poprawiające równowagę czyli między innymi wzmacniające mięśnie głębokie tułowia, miednicy, drobne mięśnie przykręgosłupowe. Niektóre z tych mięśni napinają się niezależnie od naszej woli. Niejako uprzedzają naszą reakcję na zdarzenie, kiedy np. tracimy równowagę. Gdyby ich reakcja zależała od naszej świadomej decyzji o ich napięciu - to proszę być pewnym: najczęściej byłoby za późno by złapać równowagę i się np. nie przewrócić. Dlatego ważną rzeczą jest poprawa ich jakości, sprawności. 
Mam jednak pewne refleksje sprowokowane tym co obserwuję na co dzień w klubach fitness. Mianowicie niektóre kluby lub ich część - wygląda czy przypomina bliźniaczo szpitalne sale do rehabilitacji.. Proszę wybaczyć mi tę małą złośliwość ale dzisiaj im bardziej skomplikowane ruchy wykonuje klient pod nadzorem trenera personalnego - czy może należało by napisać trenera/rehabilitanta - tym bardziej trener uważa się za bardziej profesjonalnego czy nowoczesnego. Z pewnością Ego takiego trenera głodnym nie pozostanie ;-) Potem widzę większość tych trenerów personalnych, którzy dźwigają maksymalnie duże obciążenia na wolnych ciężarach w strefie treningu siłowego. Ich sylwetki, ogromna masa mięśniowa i ciężary jakie dźwigają świadczą o treningu stricte kulturystyczno - siłowym. Hm...Pytanie nasuwa się samo: czy 90 % klientów na treningi personalne to osoby wymagające treningu rehabilitacyjnego czy to po prostu osoby chcące schudnąć z tkanki tłuszczowej, nabrać masy mięśniowej czy może poprawić parametry wydolności ogólnej..?
Proszę mi wybaczyć ten mój nieco złośliwy wpis ale uważam, że powinien nieco uwrażliwić klientów na treningi personalne czy aby współpracują z trenerem personalnym czy może specjalistą od rehabilitacji... ;-)

 

Szymon Ściński


 
Komentarze:

 
 

 

 

 

 

      
Trener personalny - ćwiczenia na uda i pośladki.

 

Trener Osobisty - zawód przyszłości ?

 

Artykuł: miesięcznik "Uroda" 06.2008 r Trener Osobisty Warszawa

 

Magazyn "TRENER OSOBISTY"

 

Wiecej >>>

 

Wiecej >>>    

Zgrabna pupa
Zgrabna pupa

Więcej >>>

 

Trener Personalny Warszawa "Body & Mind" Szymon Ściński Reklama •  O nas •  Kontakt •  Praca •  Oferta
tel.kom.: 695 737 626 | szymon.scinski@trenerosobisty.pl

Projektowanie stron www