Body Mind Szymon Ściński

 
 
Opublikowany: 21.05.2010
 

Suplementacja


Jak sama nazwa wskazuje - Suplementacja jest dodatkiem do dobrze skomponowanej diety. Nie stanowi jej alternatywy. Czy wg mnie jest wskazanym ją wprowadzić ?

Uważam, że tak - ale czy jest całkowicie niezbędna ? - niekoniecznie.Temat jest troszkę bardziej złożony. Żyjemy w czasach - kiedy wszystko dzieje się bardzo szybko, na nic nie ma czasu - a jedzenie byle czego, byle gdzie i w dodatku "w biegu" stało się "normalnością".

Moim zadaniem jako Trenera Osobistego jest m.in. przekazać klientowi - co należy jeść, jak przyrządzać posiłki oraz ile i jak często. Jednak każdy dysponuje tylko taką ilością wolnego czasu - na jaką pozwala mu praca zawodowa, wychowywanie dzieci, nauka etc. Pewne ułatwienie stanowią w tym miejscu suplementy diety - czyli tzw."odżywki". Pozwalają one w kombinacji z dietą dostarczyć organizmowi wszystkich elementów - jakich potrzebuje on by sprawnie funkcjonować oraz by nasze ciało wyglądało młodo, estetycznie. Jednym słowem : byśmy dobrze się czuli i by nasza sylwetka była szczupła, jędrna i muskularna.Niewiele jest osób, które dysponują odpowiednią ilością czasu - by zdołać przygotować sobie wszystkie posiłki wg planu każdego dnia.

Można sobie pomóc suplementami. Ważną rolą "odżywek" jest znaczne przyspieszenie regeneracji organizmu po wysiłku fizycznym. Podnoszą one ogólną wydolność organizmu - a efekt ten przekłada się również na samopoczucie po ciężkiej pracy, sesji etc.

Efekty ćwiczeń u osób, które uzupełniają swoją dietę "odżywkami" są znacząco większe i przychodzą szybciej. Najważniejszą jednak rzeczą w tym temacie jest odpowiedni dobór suplementów dla każdej osoby.

Rynek "odżywek" jest ogromny i oferuje wiele produktów. Możemy przebierać wśród producentów. Osoba, która nie ma wiedzy w tym temacie - jest skazana na wybór podyktowany reklamą /jak wiemy reklama nie zawsze prawdę nam powie./ lub doradztwem osób związanych z konkretną firmą - czasem mających wyrażny interes by sprzedać jak najwięcej produktów "X" choć produkty "Y" są znacznie lepsze.

Sam osobiście przez ostatnie 20 lat przetestowałem na sobie mnóstwo różnego rodzaju suplementów wielu producentów. Wiem - czym należy się kierować przy zakupie danego produktu.

Jeśli chodzi o odżywki to pasuje do nich pewne stwierdzenie, że : "wszystko co dobre jest drogie ale nie wszystko co drogie jest dobre.".

Z doświadczenia wiem, że należy raczej zrezygnować z suplementacji niż oprzeć ją na produktach tanich, o niskiej jakości. W końcu to co wprowadzamy do naszego organizmu wpływa na nasze samopoczucie i to jak wyglądamy - wpływa na nasze zdrowie.

 

Szymon Ściński - Trener Osobisty / Personalny Warszawa

 
Komentarze:

 
 

 

 

 

 

      
Trener personalny - ćwiczenia na uda i pośladki.

 

Trener Osobisty - zawód przyszłości ?

 

Artykuł: miesięcznik "Uroda" 06.2008 r Trener Osobisty Warszawa

 

Magazyn "TRENER OSOBISTY"

 

Wiecej >>>

 

Wiecej >>>    

Zgrabna pupa
Zgrabna pupa

Więcej >>>

 

Trener Personalny Warszawa "Body & Mind" Szymon Ściński Reklama •  O nas •  Kontakt •  Praca •  Oferta
tel.kom.: 695 737 626 | szymon.scinski@trenerosobisty.pl

Projektowanie stron www